Φωτογραφική Ομάδα Πτολεμαΐδας
![Φωτογραφική Ομάδα Πτολεμαΐδας Φωτογραφική Ομάδα Πτολεμαΐδας](https://fmag.gr/sites/default/files/photonet/1780-org.fotografiki-omada-ptolemaidas.jpg)
H φωτογραφική ομάδα Πτολεμαΐδας εδρεύει στην Οδό Καραζάνου με Αδύσσης στην Πτολεμαΐδα. H Φ.O.Π. ξεκινά για την περίοδο 2011 – 2012 μια νέα σειρά διαλέξεων πάνω στο θέμα της τέχνης της φωτογραφίας. Παράλληλα με τις διαλέξεις θα πραγματοποιούνε και φωτογραφικές εξορμήσεις.
Η διαλέξεις πραγματοποιούνται στον χώρο της κινηματογραφικής λέσχης στην οδό Καραζάνου με Αδύσσης στο ισόγειο τις πολιτικιάς δίπλα από την αγία Σκέπη κάθε Τρίτη στης 20:00. Ελεύθερη προσέλευση χωρίς κάποια υποχρεωτική χρηματική καταβολή.