Φωτογραφική Ομάδα Φιλιππιάδας «ΚΑ.ΔΡΩ.»
![Φωτογραφική Ομάδα Φιλιππιάδας «ΚΑ.ΔΡΩ.» Λογότυπο Φορέα](https://fmag.gr/sites/default/files/photonet/3190-org.fotografiki-omada-filippiadas-ka.dro.jpg)
Η Φωτογραφική Ομάδα Φιλιππιάδας «ΚΑ.ΔΡΩ.» είναι μια ομάδα ανθρώπων με παράλληλη ενασχόληση με την τέχνη, η οποία στις αρχές του 2011 έγινε σωματείο με έδρα τη Φιλιππιάδα.
Όπως περιγράφεται στο καταστατικό και όπως προκύπτει από την μέχρι τώρα δράση της ομάδας, στόχος είναι η διάχυση της γνώσης που συνδέεται όχι μόνο με τη Φωτογραφία αλλά και με κάθε καλλιτεχνικό δρώμενο που εμπεριέχει την εικόνα.